Jakie korzyści przynosi wykonanie odbioru technicznego mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania to nie tylko formalność, ale przede wszystkim kluczowy moment dla każdego kupującego nieruchomość. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie lub dom zostało wybudowane zgodnie z normami i przepisami, a wszelkie usterki zostaną usunięte na koszt dewelopera. Przeprowadzenie odbioru technicznego to również gwarancja bezpieczeństwa i komfortu dla mieszkańców.

Co to jest odbiór techniczny mieszkania?

Odbiór techniczny to czynność polegająca na sprawdzeniu, czy wybudowane mieszkanie lub dom spełnia określone wymagania techniczne oraz zgodność z umową sprzedaży. Odbiór przeprowadza się przed przekazaniem nieruchomości nabywcy, a jego celem jest zidentyfikowanie ewentualnych usterek, ustalenie ich przyczyny i ustalenie formalnego wymagania względem dewelopera do ich usunięcia. Zdarza się dla przykładu, że po przeprowadzeniu odbioru technicznego okazuje się, że np. w mieszkaniu są nierówności na podłodze lub nieszczelne okna. Deweloper wówczas usuwa takie usterki przed rozpoczęciem przez nas prac wykończeniowych.

Korzyści wynikające z dobrze przeprowadzonego odbioru technicznego mieszkania

Wykonanie odbioru technicznego niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, pozwala on na zidentyfikowanie usterek i błędów obecnych na nieruchomości, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i komfort jej użytkowania. Deweloper ma obowiązek usunięcia wszystkich usterek przed przekazaniem mieszkania lub domu nabywcy. Wykonanie odbioru technicznego, w którym uczestniczy fachowiec, daje pewność, że nasza nieruchomość została wybudowana zgodnie z normami i przepisami. Dzięki temu, unikamy nieprzyjemnych niespodzianek i kosztownych napraw w przyszłości.

Przeprowadzenie odbioru technicznego niesie ze sobą wiele korzyści, nie tylko z punktu widzenia formalności, ale przede wszystkim zabezpieczenia naszego własnego interesu. Dlatego warto zadbać o to, aby odbiór techniczny został wykonany rzetelnie i kompleksowo. Każdy dobry fachowiec powie Ci, że lepiej jest odkryć drobny problem i od razu go rozwiązać, zamiast czekać, aż nawarstwi się lub przerodzi w coś bardzo kosztownego.

Wybierz profesjonalną pomoc i dokładny odbiór techniczny mieszkania. Z AVATHERM (Jelenia Góra) dowiesz się konkretnie, gdzie (i czy) występują problemy.

AVATHERM to profesjonalna kontrola stanu technicznego i faktycznego budynków lub lokali mieszkalnych, w tym badania termowizyjne, które pokazują to, czego nie widać gołym okiem.

Badanie termowizyjne jest jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod lokalizacji wycieków, ucieczki ciepła (np. złego osadzenia okien). Dzięki termowizji oraz dodatkowemu sprzętowi pomiarowemu lokalizacja problemów może być szybka i nie do zakwestionowania.

Co badam w ramach odbioru technicznego mieszkania w Jeleniej Górze i okolicy?

Przede wszystkim, jest to:

 1. szczelność osadzenia okien i szczelność szyb zespolonych
 2. występowanie wycieków poprzez badanie termowizyjne (np. dla ogrzewania podłogowego)
 3. zawilgocenia ścian i posadzek (pomiary higrometrem i termowizja)
 4. zaciekanie wilgoci z balkonu lub tarasu z mieszkania na wyższym piętrze
 5. występowanie przedmuchów gniazdek elektrycznych
 6. stan wykonania tynków (pęknięcia, kąty, poziomy, piony)
 7. stan wykonania posadzek i dylatacji
 8. pracę wentylacji (pomiary przepływu powietrza, cofka)
 9. zgodność rozmieszczenia instalacji i przyłączy z projektem
 10. wymiary otworów drzwiowych (estetyka, rysy, piony, rozwieralność)
 11. stan stolarki okiennej (wady szkła)
 12. stan parapetów i grzejników
lokalizacja wycieku wody Jelenia Góralokalizacja wycieku wody Jelenia Góra

Badania w zakresie poszukiwania wycieków z instalacji są zazwyczaj uznawane przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, a koszt usługi jest przez nie zwracany.

Podejmiesz świadomą decyzję odnośnie zakupu, naprawy, remontu.
Sprawdzanie mieszkania ma sens.

RÓWNIEŻ: Oprócz odbioru technicznego mieszkania, profesjonalne badanie w kierunku lokalizacji przecieku w ogrzewaniu podłogowym z polecaną firmą z Jeleniej Góry.

Profesjonalizm
Sympatyczny kontakt
Wysoka kultura osobista
Doświadczenie w lokalizacji wycieków

lokalizacja wycieku wody Jelenia Góralokalizacja wycieku wody Jelenia Góra termowizja
lokalizacja wycieku Jelenia Góra
lokalizacja wycieku wody Jelenia Góra

Nie lekceważ odbioru technicznego mieszkania