Odbierz mieszkanie z inżynierem i specjalistycznym sprzętem

Uniknij kłopotliwych ukrytych kosztów

Jeśli kupujesz nowy dom lub mieszkanie warto zlecić jego inspekcję. Rzadko zdarza się, aby taka inspekcja niczego nie wykryła. A każdy dobry fachowiec powie Ci, że lepiej jest odkryć drobny problem i od razu go rozwiązać, zamiast czekać, aż nawarstwi się lub przerodzi w coś bardzo kosztownego.

Nie wierz mi jednak na słowo. Spójrz poniżej i zobacz, znajduje się w czasie takiej inspekcji. Jeśli te zdjęcia Cię nie przekonają, nic Cię nie przekona.

AVATHERM to profesjonalna kontrola stanu technicznego i faktycznego budynków lub lokali mieszkalnych, w tym badania termowizyjne, które pokazują to, czego nie widać gołym okiem.
Celem jest odszukanie defektów domu lub mieszkania: 

  1. Jeszcze przed zakupem nieruchomości, aby ustrzec się dodatkowych kosztów remontu.
  2. Jeszcze przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż, aby ustrzec się zarzutu o wady ukryte.

BEZPIECZNY ZAKUP NA RYNKU PIERWOTNYM

Odbiór techniczny
od dewelopera
w Jeleniej Górze

Odbiór techniczny od dewelopera w Jeleniej Górze
- tzw. "odbiór kluczy do mieszkania"

Podekscytowanie, które będziesz czuć w trakcie odbierania kluczy do swojej nieruchomości jest bardzo przyjemnym uczuciem, które jednak oślepi Cię na wiele wad widocznych gołym okiem. Dodatkowo, aby odkryć wiele krytycznych problemów potrzebny jest dobry sprzęt pomiarowy.
Dzięki zleceniu odbioru swojego mieszkania będziesz mieć pewność, że nic nie zostało przeoczone. To bardzo ważne, aby zlokalizować i wskazać deweloperowi każde odstępstwo od tego, jak Twoje mieszkanie powinno wyglądać i w jakim powinno być stanie technicznym. Wszystkie krzywizny powierzchni, zarysowania okien i parapetów, szczelność osadzenia okien, błędne wymiary otworów drzwiowych itd., będą wpływały na późniejsze dodatkowe koszty i trudności w wykończeniu i meblowaniu mieszkania. Precyzyjna diagnoza problemów w trakcie odbioru technicznego nieruchomości przy obecności dewelopera oszczędzi Ci późniejszych wyjaśnień i walki o swoje.

Co badam w ramach odbioru technicznego mieszkania od dewelopera w Jeleniej Górze?

Przede wszystkim, jest to:

 • szczelność osadzenia okien i szczelność szyb zespolonych
 • występowanie wycieków poprzez badanie termowizyjne (np. dla ogrzewania podłogowego)
 • zawilgocenia ścian i posadzek (pomiary higrometrem i termowizja)
 • zaciekanie wilgoci z balkonu lub tarasu z mieszkania na wyższym piętrze
 • występowanie przedmuchów gniazdek elektrycznych
 • stan wykonania tynków (pęknięcia, kąty, poziomy, piony)
 • stan wykonania posadzek i dylatacji
 • pracę wentylacji (pomiary przepływu powietrza, cofka)
 • zgodność rozmieszczenia instalacji i przyłączy z projektem
 • wymiary otworów drzwiowych (estetyka, rysy, piony, rozwieralność)
 • stan stolarki okiennej (wady szkła)
 • stan parapetów i grzejników

Czy sprawdzanie "nowego" mieszkania ma sens?

Zobacz poniżej kilka przykładów – co znajdujemy w czasie inspekcji “nowych mieszkań”…

…i to tylko kilka z dziesiątek wad, których nie powinno być. Im szybciej wskażesz ich kompletną listę deweloperowi, tym szybciej je skoryguje lub zrekompensuje. 

Nie każdy zna się na budownictwie, dlatego warto skorzystać z pomocy osoby o odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu. To się opłaca.

A MOŻE PRZEGLĄD GWARANCYJNY?

Gwarancja deweloperska - 5 lat

Czy wiesz, że po zakupie mieszkania od dewelopera masz 5 lat na zgłaszanie wszelkich usterek i problemów, które się pojawiają? Dlaczego miałbyś z tego nie skorzystać, chociażby tuż przed upływem tych 5 lat?
Jeśli nie odbierałeś swojej nieruchomości ze specjalistą posiadającym odpowiedni do tego sprzęt, najpewniej już w pierwszym roku użytkowania odkryłeś nie jeden mankament swojej nieruchomości. Jeśli nie – warto przyłożyć się do poszukiwań. Te „mankamenty” z całą pewnością są obecne i jest ich więcej, niż można by pomyśleć. Za ich skorygowanie nie trzeba płacić samemu. Zachęcam do skorzystania z należnego Tobie prawa – gwarancji deweloperskiej.
Dokładny raport, który otrzymasz od AVATHERM, stanowi dokument, który możesz bezpośrednio przesłać swojemu deweloperowi, wykazując mu usterki, które ujawniły się z czasem. Niech on martwi się o ich naprawienie.

Przegląd nieruchomości bez badań – obecność i obserwacja uczestnicząca

Aby pomóc nabywcom mieszkań i domów z rynku wtórnego, którzy nie mogą pozwolić sobie na pełną inspekcję nieruchomości, lub nie zgadza się na nią sprzedający, oferuje konsultację typu „Walk-Through”. Jest to konsultacja, podczas której uczestniczę w oględzinach nieruchomości, jako Twoja osoba towarzysząca. Przejdziemy razem przez wszystkie pomieszczenia, dzięki czemu będę w stanie podzielić się z Tobą swoimi obserwacjami, obawami i spostrzeżeniami dotyczącymi stanu nieruchomości. Z neutralnym nastawieniem, nie mając z tego tytułu żadnej prowizji, powiem Ci, czy dana nieruchomość jest warta swojej ceny.  

Czeka Cię odbiór kluczy od dewelopera w Jeleniej Górze lub okolicznych miejscowościach?

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz wiedzieć, jak to przebiega?
Interesuje Cię odbiór lub przegląd techniczny nieruchomości?
Przejdź do formularza kontaktowego.